O firme KATEPAL OY

O firme KATEPAL OY

Katepal Oy je popredný fínsky výrobca bitúmenových produktov, ktorý sa objavil na trhu v roku 1949. Ponúka širokú škálu strešných a hydroizolačných materiálov na báze bitúmenu, vyrábaných na moderných a vysoko automatizovaných strojoch. Firma KATEPAL OY veľmi dobre riadi svoje investície do výskumu a vývoja, aby zabezpečila vytrvalosť a odolnosť svojich produktov. Značka KATEPAL spája kvalitu, spoľahlivosť a individualitu. Výrobky firmy KATEPAL OY sú uznávané ako širokou škálou odborníkov, tak stovky tisíckami domácich kutilov.

Strešné šindle KATEPAL ponúkajú jedinečnú príležitosť dať budovám osobitý štýl. Sú ponúkané vo veľkom množstve farieb a niekoľkých tvaroch. Sú doplnené škálou vysoko kvalitných produktov ako napríklad podkladové vrstvy, hydroizolačné pásy, úžľabinové pásy a pásy pre hrebene a nárožia.

 

Hlavné produkty:

  • strešné bitúmenové šindle
  • SBS-elastomérové bitúmenové pásy
  • samolepiace hydroizolačné vrstvy
  • strešné membrány
KATEPAL Oy

Strešné šindle

Pokládka šindľov je veľmi rýchla a jednoduchá. Jediné nástroje, ktoré potrebujete, sú meter, kladivo a rezací nôž. Strešné šindle KATEPAL sú celoplošne lepiace. Predstavujú ideálne zastrešenie pre všetky šikmé strechy vrátane záhradných domčekov, prístreškov, altánov, garáží, pôdnych vstavieb a skvele sa hodia k rekonštrukciám striech.

Šindle sú vyrábané z SBS (styrén-butadién-styrén) modifikovaného bitúmenu. SBS modifikátor je syntetický kaučuk, ktorý je do bitúmenovej (asfaltové) hmoty pridávaný k dosiahnutiu lepších vlastností asfaltových strešných šindľov KATEPAL. Modifikovaný bitúmen (čiže asfalt) je trvanlivý materiál s dlhou životnosťou a vylepšenou odolnosťou proti starnutiu. Je dokázané, že modifikované strešné šindle majú až dvojnásobnú životnosť oproti klasickým oxidovaným šindľom.

Životnosť a záruky

Strešné šindle KATEPAL sa môžu pýšiť veľmi dlhou životnosťou, ktorá je odhadovaná v rozmedzí 50 - 60 rokov. Na strešné šindle KATEPAL je poskytovaná záruka v rozmedzí 10 - 30 rokov, podľa skladby strešného plášťa.


Medzi hlavné výhody šindľov KATEPAL patrí:

nízke náklady - jednoduchá inštalácia - nadštandardná životnosť a záruky