Univerzálny odkvapový a hrebeňový pás ku všetkým typom a farbám šindľa

Univerzálny odkvapový / hrebeňový pás (20/12 bm)


Pás určený pre založenie odkvapového pásu a pripravený pre krytie hrebeňov a nároží strechy. Dodáva sa v baleniach pre každý typ šindľa. Odporúčaný produkt – garancia hydroizolácie odkvapových hrán, hrebeňov a nároží.

SKLADOM

 • Červená pre Katrilli, Jazzy, Foxy, Rocky, 3T, Mansion
 • Hnedá pre Katrilli, Jazzy, Foxy, Rocky, 3T, Mansion
 • Zelená pre Katrilli
 • Čierna pre Foxy, Rocky, 3T
 • Sivá pre Foxy, Rocky, Jazzy, Mansion
 • Medená pre Jazzy, Rocky
 • Púštna pre Rocky
 • Rocky - námornícka modrá
 • KL - červená
 • KL - hnedá
 • KL - zelená
 • KL - čierna
 • KL - šedá
 • Medená pre Mansion
 • 72,00€

  -15 %

 • 61,20€

Asfaltový SBS modifikovaný strešný šindeľ KATEPAL - Univerzálny odkvapový / hrebeňový pás (20 / 12 bm)Jedná sa o univerzálne balenie, ktoré možno použiť dvojakým spôsobom, a to na:

A / Odkvapový pás

Asfaltový SBS modifikovaný strešný šindeľ KATEPAL - Univerzálny odkvapový / hrebeňový pás (20 / 12 bm)Asfaltový SBS modifikovaný strešný šindeľ KATEPAL - Univerzálny odkvapový / hrebeňový pás (20 / 12 bm)po „zalepenkovaní“ a oplechovaní strechy je nutné začať kryť strechu od odkvapovej hrany originálnym univerzálnym odkvapovým/hrebeňovým pásom, ktorý má obrovskú výhodu vo veľkej prelepenej styčnej ploche, ktorá tak lepšie priľne k oplechovaniu odkvapovej hrany a nemôže tak dôjsť k zatečeniu pod šindeľ, zvlášť v zimnom období, kedy je ťažší odvod vody z pododkvapových žľabov. V 1 balení originálneho odkvapového pásu je 20 rovinných pásov rozmeru 1 m x 0,25 m, čo vystačí na pokrytie 20 bm odkvapovej hrany (pri kladení „na tupo“ vedľa seba). Tento pás je navyše predrezaný pre krytie hrebeňa, takže prípadné zvyšky možno ďalej využiť. Schéma tohto pásu na obrázku nižšie.

B / Hrebeňový pás

Asfaltový SBS modifikovaný strešný šindeľ KATEPAL - Univerzálny odkvapový / hrebeňový pás (20 / 12 bm)Asfaltový SBS modifikovaný strešný šindeľ KATEPAL - Univerzálny odkvapový / hrebeňový pás (20 / 12 bm)po dokončení pokládky až k hrebeňu strechy je nutné zakončiť strechu univerzálnymi odkvapovými/hrebeňovými pásmi. Tieto pásy majú väčší pomer modifikátora, dajú sa tak lepšie tvarovať a ich rozmer a priľnavosť je oveľa väčšia, ako keď sa hrebeň zakrýva z lalokov klasického šindľového pásu, čo je navyše veľmi prácne a finančne obdobne náročné (vzhľadom k množstvu odpadu) ako použitie univerzálnych odkvapových/hrebeňových pásov. Hrebeňové pásy sa získajú rozdelením odkvapových pásov, ktorých je v balení 20 kusov rozmeru 1 x 0,25 m (viď. obrázok nižšie), ktoré sú pripravené pre priečne rozdelenie tak, že sa z každého kusa dajú vytvoriť 3 menšie kusy rozmeru 0,33 x 0,25 m. Týmito kusmi sa potom hrebeň prekrýva dlhšou stranou (0,33 m) so vzájomným prekrytím 5 cm a z jedného kusa sa tak získa 0,2 bm hotového hrebeňa, čo znamená, že z balenia univerzálnych odkvapových/hrebeňových pásov (20 ks po 1 m odkvapových pásov = 60 menších kusov po 0,33 m hrebeňových pásov) sa zakryje 12 bm hrebeňa / nárožia, pretože krytie nárožia je rovnaké.

Asfaltový SBS modifikovaný strešný šindeľ KATEPAL - Univerzálny odkvapový / hrebeňový pás (20 / 12 bm)Týmito kusmi sa potom hrebeň prekrýva dlhšou stranou (0,33 m) so vzájomným prekrytím 5 cm a z jedného kusa sa tak získa 0,2 bm hotového hrebeňa, čo znamená, že z balenia univerzálnych odkvapových/hrebeňových pásov (20 ks po 1 m odkvapových pásov = 60 menších kusov po 0,33 m hrebeňových pásov) sa zakryje 12 bm hrebeňa / nárožia, pretože krytie nárožia je rovnaké. Vo svojej podstate to znamená, že pokiaľ poznáte celkovú dĺžku hrebeňov a nároží, stačí ich vydeliť 12 bm a zaokrúhliť na celé balenia smerom hore.

Spotreba:

Asfaltový SBS modifikovaný strešný šindeľ KATEPAL - Univerzálny odkvapový / hrebeňový pás (20 / 12 bm)V prípade použitia ako na odkvapovú hranu, tak na hrebene a nárožia sa v závislosti na ich dĺžke riadi týmto pravidlom:
Celková dĺžka odkvapových hrán / 20 bm + celková dĺžka hrebeňov a nároží / 12 bm = počet balení univerzálnych odkvapových / hrebeňových pásov ( zaokrúhlené smerom hore na ucelené balenia ).

V prípade použitia iba na odkvapové hrany:

Asfaltový SBS modifikovaný strešný šindeľ KATEPAL - Univerzálny odkvapový / hrebeňový pás (20 / 12 bm)1 balenie = 20 bm

V prípade použitia iba na hrebene a nárožia:

Asfaltový SBS modifikovaný strešný šindeľ KATEPAL - Univerzálny odkvapový / hrebeňový pás (20 / 12 bm)1 balenie = 12 bm

Technická podpora:
+421 243 414 021

(Nepovinné)
*(Povinné)
(Nepovinné)
Odoslať otázku!

Sdílení:

Facebook Twitter