-15%

Ekologický čistič KATEPAL K-10 (machstop)


Mach stop KATEPAL K-10 odstraňuje machy, lišajníky, riasy a zároveň zabraňuje ich rastu. Ekologický čistič určený pre strechy, fasády, nábytok a terasy.

Dodáva sa v 5 litrovom balení.

SKLADOM

  • 27,60€

  • 23,46€

  • 19,55€ bez DPH

KATEPAL K-10 je účinný a ekologický spôsob, ako odstrániť rast mikroorganizmov (napr. riasy a lišajníky) z povrchu rôznych materiálov. Tento produkt tiež odstraňuje vlákna mycélií, a preto môže byť použitý k zabráneniu ich rastu. Je celkom ekologický a nepoškodzuje spodné konštrukcie, kvetinové záhony alebo iné výsadby.

Použitie:

Vhodný pre väčšinu strešných a fasádnych materiálov. Nepoškodzuje povrchy, a preto môže byť použitý napr. na omietky, drevo, kameň, asfalt, betónové a plastové povrchy. Typické aplikácie zahŕňajú: strechy, terasy, balkóny, steny, dlažby, podmurovky, múry a záhradný nábytok.

Podmienky pre aplikáciu a príprava povrchu:

KATEPAL K–10 pracuje pri teplote vyššej než 10 °C, pričom efekt sa stáva oveľa účinnejším so zvyšujúcou sa teplotou. Silné a priame slnečné žiarenie môže naopak spôsobiť, že sa výrobok rýchlo odparí, čím sa výrazne zníži jeho účinnosť. Prípravok sa neodporúča používať, pokiaľ sa predpokladá, že bude v noci mrznúť alebo pred blížiacim sa dažďom. Pred použitím výrobku by ste mali odstrániť všetok ľahko odstrániteľný porast a vyčistiť povrchy citlivým ošetrením pomocou kefy.

Mach

Aplikácie:

Produkt je pripravený k použitiu a neodporúča sa ho riediť. KATEPAL K-10 je možné aplikovať pomocou kanvice s rozprašovačom alebo postrekovačom. Pre veľké plochy je odporúčaný nízky tlak rozprašovania. Plocha k ošetreniu musí byť pred aplikáciou suchá. Následne postriekajte porast prostriedkom KATEPAL K-10 tak, aby bol úplne mokrý. Rozsiahlejší porast by mal byť ošetrený 2-3krát zhruba každé 2-3 týždne. Neodporúča sa vykonávať aplikácie, pokiaľ sa očakáva dážď v nasledujúcich niekoľkých hodinách. Ak je porast mokrý, prípravok nebude tak účinný. Doba trvania akcie závisí na veľkosti porastu, ktorý sa ošetruje.

Po ošetrení:

Prostriedok účinkuje, pokiaľ porast hnedne. Následné ošetrenie povrchu (opláchnutie/vyčistenie) nie je obvykle nutné, v prípade, že je porast malý, tak k jeho odstráneniu dôjde pomocou poveternostných vplyvov. Silnejšie vrstvy je nutné opláchnuť záhradnou hadicou, vysokotlakovým čističom a/alebo jemne pomocou kefy. Vysokotlakový čistič sa nesmie používať na asfaltové strešné krytiny so zrnitými povrchmi.

Spotreba a výdatnosť:

VegetácieSpotreba/VýdatnosťPočet ošetreníTrvanie akcie
Riasy1 dl/m2
cca 50 m2 / 5 l kanister
11-6 dní
Lišajníky a podobné (menšie)1-2 dl/m2
cca 25-50 m2 / 5 l kanister
23-5 týždňov
Lišajníky a podobné (hojné)2-3 dl/m2
cca 15-25 m2 / 5 l kanister
35-12 týždňov

Technické údaje:

Teplota použitia:vyššia ako 10°C
Teplota skladovania:vyššia ako 0°C
Farba:číra
Hodnota pH:6,9
Balenie:5-ti litrový kanister
Technická podpora:
+421 243 414 021

(Nepovinné)
*(Povinné)
(Nepovinné)
Odoslať otázku!

Sdílení:

Facebook Twitter